"Každý závislý je nádhernou perlou, která upadla do bahna. Stačí jenom vzít do ruky a utřít, aby se znovu zatřpytila." (sestra Elvíra Petrozziová, zakladatelka Komunity Cenacolo).

Možná máte někoho blízkého, kdo se nachází v zajetí drog, alkoholu, automatů či internetu, nebo "jen" hledá smysl života. Řešením může být Komunita Cenacolo. Mnozí závislí lidé, ať už jsou doma nebo na ulici, si neumějí pomoci. Jejich (i svou) těžkou životní situaci ještě prohlubují neinformovaní, lhostejní, unavení nebo stydící se rodiče. Následky pasivity a beznaděje mohou být bolestné - ztráta blízké osoby, rozbitá rodina, utrpení sourozenců.

Smyslem a touhou komunity Cenacolo je uzdravení a obnovení vztahů celé rodiny, tedy vztahu mezi matkou a otcem a všemi sourozenci. Pokud máte mezi sebou někoho závislého či hledajícího a chcete mu pomoci, zveme vás na rodičovský klub, který se koná každý pátek v 19 hodin v budově Centra pro rodinu Zlín na Jižních Svazích (Okružní 5298). Vstup je volný, není třeba se hlásit předem. Je zde možné získat základní informace o komunitě, vyslechnout svědectví komunitních rodičů o jejich cestě s komunitou. Nezbytná je také vaše ochota chtít problém řešit a něco pro to pravidelně a dlouhodobě dělat. 

Více informací o komunitě a jejím působení po celém světě najdete na stránkách www.komunita-cenacolo.cz.