Blog - Aktuality

Pouť na Butkov a Skalku

Pouť na Butkov a Skalku

Při příležitosti světového dne prarodičů a seniorů zveme 23. 7. na jednodenní pouť na Slovensko. Součástí programu bude návštěva dvou poutních míst - Butkov a Skalka, křížová cesta, mše svatá a drobné aktivity pro děti s prarodiči.

Číst dál
Rodina na cestě

Rodina na cestě

Přijměte pozvání na prázdninové cesty a výlety po olomoucké arcidiecézi. Putovat mohou rodiny i jednotlivci.
Více informací včetně míst k navštívení naleznete zde.

Na konci srpna zveme rodiny na tradiční pouť na sv. Hostýně.

Na konci srpna zveme rodiny na tradiční pouť na sv. Hostýně.

Arcidiecézní centrum pro rodinu ve spolupráci s děkanátními centry zve rodiny na konci prázdnin na sv. Hostýn.

Číst dál
3.DOBROČINNÝ BAZÁREK

3.DOBROČINNÝ BAZÁREK

Milé ženy, už se to blíží...
Pokud potřebujete obnovit své šatníky a zároveň podpořit dobrou věc, přijďte... V prodeji bude outletové dámské oblečení (nové kousky, občas nějaká malá vada), za skvělé ceny! Zároveň si u nás můžete dát kafíčko, posedět, popovídat... prosíme - pozvěte i Vaše kamarádky. Moc se na Vás těšíme, nejlepší je pomáhat společně ????.

Sbírání a poznávání bylin

Sbírání a poznávání bylin

Máme tu již naše tradiční pozvánku "na bylinky", tentokrát bude sraz na točně v Jaroslavicích (úplně nahoře), buš č. 31. Krajinou nás bude znovu provázet a na léčivé rostliny poukazovat Markéta Šurbeková. Na akci je nutné se přihlásit. V případě špatného počasí se akce nekoná. Dotazy na e-mail:hanka.cervenkova@cpr-zlin.cz.

Přihlašovat na akci se můžete zde.

Velikonoční přání

Velikonoční přání

Přejeme Vám i Vašim rodinám požehnané Velikonoce.

Kurzy českého jazyka - Курси Чеської мови Для українських мам з можливістю шукання дітей

Kurzy českého jazyka - Курси Чеської мови Для українських мам з можливістю шукання дітей

Máte ve svém okolí ubytované ukrajinské maminky či děti, které musely odejít ze své země? Nabízíme bezplatnou výuku českého jazyka pro tyto maminky, navíc s možností hlídání dětí. Kurzy probíhají každé pondělí a čtvrtek dopoledne v sále Centra pro rodinu, v úterý pak na faře ve Zlíně na Sadové ulici. Není třeba se předem přihlašovat, stále je dostatečná kapacita. Uvítáme pomoc dobrovolníků s hlídáním dětí, můžete se na nás obrátit na email cprzlin@gmail.com.

Kurz Výchova teenagerů

Kurz Výchova teenagerů

Milí rodiče, zveme Vás do Centra pro rodinu na pět inspirativních setkání, při kterých se můžete naučit mnoho nového ohledně komunikace s Vašimi dospívajícími dětmi. Připravili jsme pro vás kurz Výchova teenagerů (dětí ve věku 11 - 18 let). K teenagerům nedostáváme návod na použití. Jediná role, ve které jsme v životě nenahraditelní je role rodiče. Zábavnou a poučnou formou se dozvíte, jak s teenagery lépe mluvit, méně se hádat a více jim rozumět, naplňovat jejich potřeby, ale zároveň nastavovat hranice. Jak pracovat s emocemi a správně se rozhodovat. V rámci kurzu budete mít také prostor se sdílet s dalšími účastníky, rodiči. Začínáme ve středu 20. dubna v 17 hodin. Přihlásit se můžete zde

Autenticita aneb jak se naučit být sama sebou

Autenticita aneb jak se naučit být sama sebou

Milé ženy,  na středu 13. 4. 2022 od 17:00 jsme pro Vás připravili opět seminář s Mgr. et Mgr. Irenou Smékalovou. Chcete být sama sebou? Prvním krokem k tomu je znát sama sebe. Na semináři odhalíme a naučíme se udělat tři důležité kroky k opravdovosti. Přihlaste se a odpočiňte, načerpejte novou sílu a energii. Přihlásit se můžete zde.

 

Postní duchovní obnova pro manžele

Postní duchovní obnova pro manžele

Nabízíme vám možnost prožít v sobotu 26. 3. 2022, v prostorách Centra pro rodinu, v sousedství kostela na Jižních Svazích ve Zlíně, tradiční duchovní obnovu pro ty, kdo žijí v manželství. Jde o vhodnou příležitost ke společnému prohloubení prožití závěru postní doby.
Obnovu povede otec Lukáš Jambor
Od 9 do cca 15 hodin na vás čekají přednášky, modlitby, chvíle ticha, možnost svátosti smíření a mše svatá. Pro účastníky bude zajištěn oběd, káva a čaj (prosíme o úhradu po přihlášení ve výši 150 Kč). Buchty či jiné dobroty na společný stůl jsou vítány. Pro lepší pohodu je možné vzít si s sebou přezůvky. Přihlásit se můžete zde, nejlépe do 21. 3. 2022.

Cesta pro manžele podél řeky Dřevnice

Cesta pro manžele podél řeky Dřevnice

Milí manželé,
v rámci letošního Týdne manželství, od 14. do 20. února, jsme pro vás připravili venkovní cestu pro manžele s tématem "Manželství v síti". Zveme vás k procházce, při které můžete strávit hezký čas ve dvou a popovídat si. Cesta začíná u mostu na Podvesné VI a vede po Havlíčkově nábřeží podél řeky Dřevnice až k mostu u Baťovy nemocnice, kde končí. Přejeme vám příjemnou procházku.

Národní týden manželství ve Zlíně

Národní týden manželství ve Zlíně

Tak jako každoročně, i letos, se uskuteční v týdnu od 14. do 20. února Národní týden manželství s mottem "Ztráty a nálezy". I ve Zlíně je pro vás připravena v rámci tohoto týdne nabídka různých aktivit.

Pro manželské páry jsme po celý Týden manželství připravili podél řeky Dřevnice venkovní cestu pro manžele. Zveme vás k procházce, při které můžete strávit hezký čas ve dvou a popovídat si.

Mše svatá pro vdovy a vdovce a pro rozvedené. Pro všechny, kteří nemohou slavit Týden manželství se svým partnerem, bude sloužena 16. února v 18.30 hodin v kostele sv. Filipa a Jakuba mše svatá.

Adorace a mše svatá pro snoubence a manžele. Zvláště za manželství, která procházejí náročným obdobím. Přijďte se s námi modlit za naše vztahy. V pátek 18. února, od 17 hodin proběhne v kostele sv. Filipa a Jakuba adorace, od 18.30 hodin mše svatá.

Přihlaste se k odběru SMS pro manžele, které Vám pomohou lépe prožít Týden manželství a více se zaměřit na svého partnera. Registrace do projektu probíhá do 12. února 2022, smsky jsou zdarma. Přihlásit se můžete zde

 

Příprava snoubenců na manželství

Příprava snoubenců na manželství

Milí snoubenci,
můžete u nás absolvovat přípravu na manželství, a to formou prezenčního kurzu, který se skládá ze čtyř setkání. Kurz probíhá v našem přednáškovém sále a provázet vás jím budou zkušené manželské lektorské páry. Letos jsme pro vás připravili čtyři běhy kurzu. První kurz začíná 1. února v 17 hod. Více informací a přihlášky získáte na veronika.holikova@cpr-zlin.cz

Sedmikrásek od ledna 2022

Sedmikrásek od ledna 2022

Milí rodiče, doplňujeme skupinky Sedmikrásku. Přidejte se  :-). V Sedmikrásku budou Vaše děti procvičovat jemnou i hrubou motoriku,  využíváme  spoustu sportovních a rehabilitačních pomůcek , naučí se spoustu říkanek, písniček a v neposlední řadě  dbáme na posílení vztahu mezi rodičem a dítětem, ale také v kolektivu. Další informace na mailu: hanka.cervenkova@cpr-zlin.cz

 

Kurz efektivního rodičovství

Kurz efektivního rodičovství

Milí rodiče, hned po jarních prázdninách začne v sále našeho Centra KURZ EFEKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ.
Tento kurz u nás v minulosti probíhal, těšil se velkému zájmu a je opravdu výborný. Pomůže Vám na cestě vašeho rodičovství.
Pro další informace nás kontaktujte na hanka.cervenkova@cpr-zlin.cz. Přihlašování:zde
 

1