hlavicka
PODPOŘTE NÁS            AKTUÁLNĚ             KONTAKT             O NÁS             KALENDÁŘ AKCÍ             FOTOGALERIE                

Na¹e adoptivní děti z Ugandy

Kizito Henry * 19. 1. 2000

Chlapec navštěvuje Z&S St. Mary. Chce být řidičem autobusů, jeho koníčkem je fotbal.
Henry je dobře vychovaný a přátelský ke každému. Ve třídě patří k nejlepším žákům, ale i tak si uvědomuje, že má co zlepšovat. A velmi se snaží. Doma pomáhá tetě a strýci a oplácí jim péči a lásku, s jakou se o něho starají.
Henryho otec zemřel, matka opustila rodinu a odešla, nikdo neví kam. Mladšího syna odvedla s sebou, dceru Christine vychovává jedna její sestra, Henryho druhá. Ta má s manželem ale čtyři vlastní děti, a přestože oba pracují v zemědělství, prodejem úrody nezajistí vzdělání všem dětem. 
 

  Namutebi Josephine  * 15. 5. 2001

Dívka chodí do základní školy St. Kizito Namunyolo. Chce být zdravotní sestrou, mezi její koníčky patří skákání přes provaz.
Josephine je velmi milá, usměvavá dívka. Umí říct i pár vět anglicky a dokáže se vyjádřit. Je skromná. Když se jí něco nepodaří, tak se to snaží zase rychle napravit, i když ji to mrzí a rozesmutní. Ve škole se jí daří, ale chce se ještě zlepšit, aby se jednou mohla starat o nemocné a potřebné lidi, jak sama říká. Doma je své nemocné matce velmi nápomocná.
Rodina žije v hliněném domku se slaměnou střechou ve špatném stavu, o který se nikdo nemůže postarat. Otec si vzal jinou ženu a tuto rodinu dále nijak nepodporuje. Matka je tak jediná zodpovědná za své děti. Snaží se prodávat na místním trhu to málo, co vypěstuje na svém nevelkém poli. Ale nestačí to na zaplacení školních potřeb pro všech pět dětí.
Nalwanga Eva * 12. 3. 2000

Dívka chodí do základní školy St. Kizito Namunyolo. Chce být učitelkou, ráda skáče přes provaz.
Eva je trošku stydlivější a nesmělá, ale po chvíli se již na návštěvníky usmívá. Ve škole se snaží zlepšit tak, aby se jí mohl splnit sen učit jednou na škole. Odpoledne se stará o dvě prasata a vypomáhá doma.
Otec žije na jiném ostrově a matka ve vzdáleném městě na pevnině. Oba přenechali veškerou zodpovědnost za své tři děti na babičce a nijak je dále nepodporují. Babička s dětmi žije ve špatném hliněném domku. Je již stará a trápí ji nemoci, kvůli kterým nemůže pořádně pracovat. Malé výdělky z prodeje vypěstovaných plodin nestačí na to, aby děti mohly chodit do školy. 
 

 

webmaster © 2007