hlavicka
PODPOŘTE NÁS            AKTUÁLNĚ             KONTAKT             O NÁS             KALENDÁŘ AKCÍ             FOTOGALERIE                

Výchova dětí

Jste rodič, nevlastní rodič nebo se staráte o jedno nebo více dětí od 0 do 10 let?
Máte dobré znalosti a dovednosti pro výchovu dětí, nebo je naopak postrádáte?
Čekáte své první miminko?
Chtěli byste, abyste jako rodina fungovali co nejlépe?
Pak je kurz určen právě Vám.

Kurz je pro rodiče dětí ve věku od 0 do 10 let. Skládá se z pěti nebo deseti setkání v příjemném prostředí, kde si můžete na chvíli odpočinout a seznámit se s dalšími rodiči, kteří zažívají podobné boje jako Vy. V rámci kurzu uslyšíte poutavé přednášky o důležitých tématech výchovy plné praktických rad a nápadů. Důležitou částí je i diskuse s ostatními rodiči nad zadaným tématem - ať už se jedná o váš přístup, jejich dobré nápady nebo jen sdílení strastí a radostí rodičovství.

Jak kurz probíhá

Každé setkání začíná společným jídlem. Chceme, abyste se cítili dobře, když už jste se odtrhli od svých dětí. Příjemné osvětlení, ubrusy, květina, obsluha, káva a zákusek - zasloužíte si to! U kurzů, které běží po dobu deseti týdnů nebo v dopoledních hodinách, můžete dostat lehčí občerstvení, v případě večerních setkání se začíná večeří.

Vždy po jídle následuje promluva. Kurz je rozdělen do pěti nebo deseti týdnů, podle toho jsou promluvy dvě nebo jen jedna. Přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanském pojetí lásky, ale je určen i rodičům z necírkevního prostředí.
  
Jádrem setkání jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení vás povedou k hlubší diskusi s ostatními rodiči - zjistíte, že v tom nejste sami, a možná se inspirujete dobrými nápady ostatních. V pozadí hraje hudba a během cvičení se podává káva nebo čaj a zákusek.

Na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma, ať už Váš partner na kurz chodí nebo ne...

Aktuálně není vypsán konkrétní termín. V případě, že máte o kurz zájem, napište nám na e-mail hanka.cervenkova@cpr-zlin.cz a v případě zájmu více lidí ho pro vás rádi uspořádáme.

 

webmaster © 2007